Zakup maszyny poligraficznej – na co zwrócić uwagę?

Zamierzasz kupić maszynę poligraficzną do swojej drukarni lub firmy? Jeśli tak, zapewne zastanawiasz się, co należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji. Jak się bowiem okazuje, nie jest to takie proste i bardzo łatwo jest nabyć sprzęt, który w ostateczności nie zda egzaminu w twoim przedsiębiorstwie. Dlatego poniżej podajemy kilka wskazówek, które mogą cię ochronić przed nieopłacalną inwestycją.

Specyfika materiałów i grupa docelowa

Przed zakupem maszyny poligraficznej koniecznie zwróć uwagę na specyfikę materiałów, które zamierzasz dzięki temu sprzętowi uzyskać oraz ilość, w jakiej będą one produkowane. Przed podjęciem decyzji warto zapytać o wydajność sprzętu, która może być liczona w dziesiątkach bądź nawet w tysiącach na godzinę.

W tym przypadku istotne są również cele Twojej firmy – musisz zatem przemyśleć, jak chcesz je osiągnąć, w jakim czasie oraz w jaki sposób. Ważne, aby wziąć pod uwagę nie tylko obecne założenia – pamiętaj również o celach długoterminowych oraz o tym, jak może wyglądać twoja grupa docelowa w przyszłości.

Przestrzeń w zakładzie

Przestrzeń, którą możesz wygospodarować dla danego sprzętu, to kolejna bardzo istotna kwestia. Niektóre maszyny poligraficzne są niewielkie i łatwo je umieścić w zakładzie. Większość modeli wymaga jednak sporo wolnego miejsca, a co za tym idzie – modyfikacji w obrębie danej przestrzeni. Najlepszym przykładem jest tutaj ośmiokolorowa maszyna offsetowa Heidelberg, która musi być przymocowana zarówno do podłogi, jak i sufitu.

Ważne jest również to, że czasem – aby umieścić maszynę w zakładzie – należy zdobyć niezbędne pozwolenia, które pozwolą wprowadzić ewentualne zmiany konstrukcyjne w budynku. Przed zakupem zwróć uwagę także na to, czy nie będzie problemów z instalacją danej maszyny, a jeśli będą, to czy jesteś w stanie je również rozwiązać.

Producent maszyn

Zdecydowanie warto stawiać na maszyny uznanych producentów. Na tle innych wyróżniają się zwłaszcza takie marki, jak: Ryobi, Heidelberg, SHINOHARA, AMIGA, Sirius, THEISEN&BONITZ, Fullmatic, Gandria, Idealgandria, Multiline, Polar, Schneider Senator, ACORO, Delta, Junior, Sagitta, Andax – dużo zależy tu jednak od samego typu maszyn. Przed wyborem marki sprawdź koniecznie, czy łatwo jest  znaleźć części zamienne do danego sprzętu oraz co można zrobić w przypadku ewentualnej awarii.

Maszyny poligraficzne nowe i używane

Zarówno maszyny nowe, jak i używane mają swoje wady i zalety. Ich wybór najczęściej wiąże się finalnie z naszym budżetem. Istotne jest to, że wraz z zakupem nowego sprzętu otrzymujesz pisemną gwarancję, dzięki której wiesz, że w razie ewentualnej awarii ktoś się nim zajmie. Jednak nie wszystkich jest stać na takie maszyny – mowa tu głównie o małych oraz rozwijających się przedsiębiorstwach. Warto również zaznaczyć, że niektóre, używane maszyny działają niemal jak nowe, niekiedy są one również odremontowane.

Maszyny poligraficzne w Emergraf

Wybór odpowiedniej maszyny poligraficznej jest sporym wyzwaniem i bardzo łatwo jest się pogubić w ogromie dostępnych opcji. Dlatego też najlepiej wybrać ją razem z pracownikami firm, którzy specjalizują się w danej dziedzinie. Z przyjemnością doradzimy ci najlepszą maszynę poligraficzną w sklepie Emergraf – zarówno telefonicznie, jak i na miejscu. Przed zakupem radzimy naszym klientom, aby obejrzeć maszynę poligraficzną w siedzibie naszej firmy w Wieliczce, tak aby zakup był w 100% przemyślany. Masz jakieś pytania lub chciałbyś się umówić na rozmowę? Skontaktuj się z nami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *